Zajímavosti


Nástavkové včelaření - dokument z roku 1979. Dokument z archivu ČSV.


Odhalit falešný včelí med bude snazší. Výzkumníci z VÚRV a PřF UK vyvinuli metodu, jak odlišit specifické proteiny pravého medu od náhražek.Folklorika - Dřevo a včely (2014) - Za historií i současností řezbařiny a včelařství na Valašsku. Krásná příroda valašských hor, lidé, kteří umí žít a udržují tradice.


MOR VČELÍHO PLODU, význam rozlišení kmenů Paenibacillus larvae pro klinickou a preklinickou diagnostiku.

RNDr., Mgr. Tomáš Erban, Ph.D. a MVDr. Zdeněk Klíma. Záznam workshopu: 26. září 2021 se v areálu Výzkumného ústavu rostlinné výroby. (https://vurv.cz/)


Dokument o včelách a vcelařích.


Námět na výlet do Slovinska publikovaný ve vydání časopisu Moderní včelař 11/2021. (Čebelarski muzej, čebelnjak, kranjska čebela, Anton Janša, Filip Tersch, Jože Plečnik).


Pěkný dokument nejen pro milovníky včel.Mezinárodní projekt pro české včelařky a včelaře COLOSS pořádá 13.11.2021 seminář na téma "Včely a měnící se klima, aneb na co se připravit". Seminář je zdarma, je pouze nutné se zaregistrovat.


Jedinečný přednáškový soubor Se včelaři o včelách, jako přínos doby Covidové pro včelaře.


Nezávislý informační portál pro včelaře - Včelaři sobě.


Monotematická publikace byla vydaná jako součást konference Medicínske využitie včelích produktov, konané v Bratislavě dne 3.10.2015 za úzké spolupráce Ústavu zoológie SAV a Slovenskej apiterapeutickej spoločnosti.


Článek Mezinárodního projektu pro české včelařky a včelaře COLOSSuveřejněný v časopise Moderní včelař v srpnu 2021.